(ФОТО) Три овни на…

Ако ниеден возач не попушти, ризикувате физичка пресметка или, како во овој случај, материјална штета.
Едно од местата каде што најчесто се јавуваат сообраќајни проблеми е кога две или повеќе сообраќајни ленти се влеваат во една. Потоа, постои необјасниво ривалство помеѓу возачите и потребата тие да бидат први што ќе се придружат пред другите возачи.
Личната корист што се остварува во такви ситуации е минимална, всушност таа не постои бидејќи во моментот кога ќе влезете во конфликт со друг возач, вие всушност губите време.
Ако ниеден возач не попушти, ќе влезете во уште посложена ситуација кога ризикувате физичка пресметка или, како во овој случај, материјална штета.
Фотографиите ги објави полицијата од Санди Спрингс во американската сојузна држава Џорџија, каде возачите на три автомобили се обиделе истовремено да се исклучат од автопатот, заглавувајќи се помеѓу две бариери.
Полицијата соопшти дека ја истражува несреќата и дека никој не е сериозно повреден, што е добро, иако не е јасно кој би можел да биде виновен за несреќата.
На фотографиите е прикажан GMC Savannah затегнат помеѓу Ford Mustang и GMC Acadia, а се чини дека најголемата штета е на Ford Mustang што завршила на бетонската бариера.

Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Можеби и’ не е време да бидете во врска: Овие знаци го покажуваат тоа!

Како и во се друго во животот, така и во љубовта постојат одредени правила. Пред …