(ФОТО) Велепресврт – Сити се откажал а Роналдо си објавил фотка со дресот на Јунајтед!

Ситуацијата околу Кристијано Роналдо се менува од час во час.
Сега Би-Би-Си објави дека Манчестер Сити се откажал од обидот да го ангажира Португалецот и дека Роналдо сега е блиску до враќање во својот поранешен клуб – Манчестер Јунајтед!
Тоа е потврдено од Јувентус, Португалецот сака да си замине, а времето до крајот на преодниот рок е се пократко.
По шест сезони летото 2009 година, Роналдо го напушти „Олд Трафорд“ и се приклучи на Реал, а 12 години подоцна, повторно може да игра за „црвените ѓаволи“.
На еден од своите профили на Инстаграм тоа го потврди и самиот Роналдо со најава дека неговиот менаџер секој момент ќе ги заврши преговорите а дека тој патува со неговиот приватен авион за Манчестер…


View this post on Instagram

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano.ronaldo7_)


… и потоа следи фотка во дресот на Манчестер Јунајтед…


Дека нешто се случува зад сцената потврди и менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер.
„Роналдо е легенда на клубот, еден од најголемите играчи на сите времиња, ако ме прашувате мене. Не мислев дека ќе го напушти Јувентус. Секогаш имаме добра комуникација и знам дека Бруно Фернандез разговараше со него за неговите планови. Тој знае што чувствуваме за него, ако тој некогаш одлучи да го напушти Јувентус, знае дека сме тука“, рече Солскјер.

Тој не сакаше дополнително да шпекулира на таа тема.
„Кога си Меси, Роналдо, Погба или Бруно, читаш многу за себе. Ајде да видиме што ќе се случи со Кристијано, бидејќи тој е легенда на нашиот клуб. Имав среќа да играм со него, секој што работел со него има слаба точка. кон него”, јасен е Норвежанецот.

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, исто така потврди дека Роналдо е пред заминување.

“Кристијано ми рече во четвртокот дека сака веднаш да го напушти Јувентус. Тоа е вистина. Затоа тој не тренираше вчера и нема да биде на натпреварот со Емполи”, потврди Алегри.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ/ВИДЕО) МАКЕДОНСКИ КОЛАЧ: Сочен десерт кој се топи во уста

Во посните денови не треба да заборавиме на слатките, па затоа ви пренесуваме рецепт за …