Дневен хороскоп за петок, 27.08.2021: Не можете да најдете изговор за нечија постапка, но се додека чувствувате вознемиреност, не можете да ја донесете вистинската одлука…

Овен
Љубов:
Средбата со една личност изгледа заморно. Сепак, вашето однесување остава лош впечаток, некој одеднаш ќе ви го ускрати вниманието.
Работа:
Потребна ви е мудра одлука, подобро е да ја почитувате листата на приоритети отколку да ризикувате во работи што не ги знаете доволно.
Здравје:
Вечерта ќе ви годи релаксација.

Бик
Љубов:
Изгледате вознемирено, не успевате да ги реализирате вашите емотивни планови. Ви снемува трпение во друштво на саканата личност.
Работа:
Прекумерната амбиција или нескромност во проценката на личните способности предизвикува разни недоразбирања.
Здравје:
Контролирајте ја импулсивната страна на вашата личност.


Близнаци
Љубов:
Изгледате премногу вознемирени и инсистирате на вашите намери. Исфилтрирајте ги вашите мисли и чувства.
Работа:
Избегнувајте каква било непотребна возбуда или обврски што ве исцрпуваат психофизички. Еден од соработниците може да го направи вашиот дел од работата.
Здравје:
Нема потреба да се преценуваат личните можности.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Хоророт што го преживеала оваа жена не би му го посакале ниту на најлошиот непријател: Била силувана осум часа, а потоа полиена со киселина!

Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога нејзиното момче најмило …