(ВИДЕО) Спортист прв на светот успеал на мотоцикл да го премине Босфор

Роби Медисон, легендарниот мотокрос возач на Редбул, вчера го премина Босфор од Европа во Азија со својот специјално дизајниран мотоцикл.


Мотокрос возачот од Австралија стана првиот спортист што со мотоцикл го премина Босфор преку водата.
Затоа вчера беа подготвени специјални платформи во Ортакои и Билербеј во Истанбул, Турција, а Босфор беше накратко затворен за поморски сообраќај.


Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

20 НАЈГОЛЕМИ ЛАГИ поврзани со сексот – дали верувате во некоја од нив!?

Најчесто тоа е производ на незнаење, но и на предрасуди. И навистина има многу од …