(ФОТО) ПОЧИНАЛ ГЛУМЕЦ ОД „ДИНАСТИЈА“: Мајкл Нејдер ја загубил битката со ракот!

Мајкл Нејдер, актер познат по улогите на Дек во оригиналната серија „Династија“ и Димитри Марик во „Сите мои деца“, почина во понеделник од рак во Северна Калифорнија, потврди неговиот претставник.
Имаше 76 години.


Сопругата на Фермен, Џоди Листер, ја даде изјавата, велејќи:
– Со тешко срце ја пренесувам веста за смртта на мојот сакан, Мајкл. Имавме 18 прекрасни години заедно со многу кучиња што ги посвоивме. Неодамна, Мајкл беше толку воодушевен што повторно се поврза со своите пријатели од екипата на „Династија“ за време на виртуелниот настан Ејми Самс, за да помогне да се соберат средства за долго истражување на Ковид. Мајкл работеше на книга за неговиот живот и зависностите во времето на неговата смрт. Тој беше убав и фасцинантен човек со многу таленти и вештини. Ќе ми недостига засекогаш.


Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Андреа се надева дека ќе ја претставува нашата земја на Евровизија со Circles

Circles се вика песната на Андреа која влезе во најтесниот круг од 6. песни за …