(Рецепт) ДОМАШЕН НАПИТОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ – ГОТОВ ЗА ПЕТ МИНУТИ: Го топи салото и го забрзува метаболизмот, А ТРИКОТ Е ВО ЕДНА СОСТОЈКА!

Овој домашен пијалок ќе се ослободи од вишокот килограми многу брзо и без напор. Лесно се подготвува, има пријатен вкус и брзо ќе стане дел од вашата утринска рутина.
Се покажа дека оцетната киселина има позитивен ефект врз нивото на ензими кои ја зголемуваат способноста на телото да согорува маснотии, дури и во мирување.
Лажица јаболков оцет измешан со вода е навистина корисен кога станува збор за забрзување на метаболизмот. Постојат многу други начини да додадете оцет во вашата исхрана, а еден од нив е да направите освежувачки тоник кој прави чуда за линијата.


Пијте и слабејте
Пијалок со оцет, зелен чај, ѓумбир и лимон ќе ви помогне побрзо да изгубите тежина. Во прилог на фактот дека оцетната киселина согорува маснотии, овој пијалок помага да се чувствувате сити подолго. Зелениот чај содржи кофеин и антиоксиданси кои се корисни за слабеење. Ѓумбирот ќе ви помогне да согорите повеќе калории. Јаворовиот сируп додава природна сладост на овој освежителен пијалок.

Како да направите пијалок за согорување на маснотии за 5 минути?


За една порција ќе биде потребно:
1 чаша разладен сварен зелен чај;
1 лажица јаболков оцет;
1 лажичка јаворов сируп
1 лажичка рендан свеж ѓумбир;
1 лажичка лимон.

Подготовка:во чаша со средна големина измешајте чај, оцет, сируп и ѓумбир. Додадете парче лимон по желба и тоа е тоа – пијалокот е подготвен за употреба.
Внимавајте кога го пиете овој пијалок, ако претерате може да предизвикате проблеми со цревата. Не заборавајте да ги измиете забите по консумирањето, бидејќи киселината може да ја уништи забната глеѓ.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …