(Рецепти) ЗЛАТНА ТРОЈКА за долговечност: Мед, цимет и вода за зачувување на здравјето на ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМ – Ќе се ШОКИРАТЕ што се’ лекува!

Комбинацијата на мед и цимет е особено важна за проблемите со срцето, и се препорачува секое утро да се консумира мешана смеса намачкана на парче леб.
Мешавина од мед и цимет ги лекува повеќето болести. Современата медицинска наука го препознава медот како многу ефикасно средство за лекување на сите видови болести и без компликации. Модерната медицина вели дека медот, иако е сладок, може да се земе во одредена доза и во случај на дијабетес.

Лекување на артритис
Во една чаша топла вода од 200 милилитри, земете 2 лажици мед и 1 лажица цимет. Пијте ја оваа смеса наутро и навечер. Редовното внесување лечи дури и хроничен артритис. Неодамнешните студии на Универзитетот во Копенхаген открија дека пациентите кои ја земале оваа смеса една недела пред појадок, значително ја намалуваат нивната болка, а по еден месец од земањето на оваа смеса, тие веќе можат да одат без болка.


Лекување на лош холестерол
Во голем керамички сад измешајте 2 лажици мед и 3 лажици цимет, а потоа додадете 400 милилитри топла вода во оваа смеса. Консумирајте два пати на ден пред појадок и пред ручек во еднакви количини. Оваа комбинација го намалува нивото на холестерол во крвта за дури 10 проценти во рок од два часа.


Воспаление на бешика
За да го решите постојаното воспаление на бешиката и акумулираните бактерии во урината, прво измешајте 2 лажици цимет со една лажица природен мед. Добро измешајте ги, па истурете во 200 милилитри млака вода. Консумирајте најмалку два пати на ден, наутро и навечер.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

20 НАЈГОЛЕМИ ЛАГИ поврзани со сексот – дали верувате во некоја од нив!?

Најчесто тоа е производ на незнаење, но и на предрасуди. И навистина има многу од …