3. знаци на Зодијакот ќе доживеат магична љубов во септември: Некои шанси не смеете да пропуштите!

Девица
Во врската се ќе биде нежно, мирно и магично, токму онака како што треба да биде. Односот со партнерот ве поттикнува да се развивате и ја зајакнува вашата самодоверба.
Ги преземате своите обврски и создавате свој пат кон среќна љубовна судбина.
Ова е месец на задоволство за паровите, одлучете да внесете малку зачин и оригиналност во вашата врска.
Се предавате на љубовта со цело срце, а страстите ќе ве заведат и ќе разбудат нови емоции во вас. Постои шанса да се роди нова љубов на почетокот на септември.
Тоа ќе биде искрена, отворена и сигурна личност која знае што сака.
Долгите разговори ќе влијаат врз вас како магија, а самодовербата ќе биде на завидно ниво. Некои шанси не се пропуштаат.

Скорпија
Вашиот огнен темперамент полека ќе се смири и ќе ви донесе хармонија во љубовна врска. Опуштете се во врската, сега неволјите се зад вас.
Бидете внимателни, тестирајте ја вашата способност да одолеете на желбата да се вратите назад во времето.
Планетите ви носат многу добри намери и визии на полето на љубовта – вртете се на таа вртелешка на добри желби.
Слободни Скорпии, од 21. септември вашиот емотивен живот добива нов пресврт.
Излегување, забава, танцување и некои нови познанства може да се претворат во романса од бајка.


Извор:sensa.mondo

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 30.11.2022: Обидете се да бидете „позитивно наметливи“ или неизбежни во мерка до која е пожелна во емотивните средби…

Овен Љубов: Загрижени сте за настани кои вознемируваат блиска личност. Вложувате голем напор за да …