(ФОТО) УШТЕ ЕДНО НЕПРИЈАТНО ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА ВОЈВОДИТЕ ОД САСЕКС: Популарноста на Меган и Хари од ден на ден опаѓа, а ова е ПРИЧИНАТА!

Кралските експерти го објаснуваат тоа со фактот дека луѓето едноставно се уморни и дека им здодеал ставот и однесувањето на Меган и Хари.

– Тие им велат на другите да бидат сочувствителни, а тие самите не се спрема членовите на своето семејство. Тие се жалат на климатските промени и екологијата, а потоа летаат со приватни авиони.Луѓето не го одобруваат таквото однесување – објаснила Анџела Левин, експерт која го следи и коментира животот на членовите на кралското семејство.


Истражувањето исто така покажало дека само 66% од следбениците на Меган и Хари се луѓе, а останатите се веројатно „ботови“ што масовно следат одредени профили.
Нивната популарност имаше свои подеми и падови откако официјално се откажаа од кралските должности во март 2020. година, а во април оваа година беше објавено дека нивната популарност постојано опаѓа и дека е најниска досега.

Извор: The Sun

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ова е моментално најгледаната снимка? Ким во претесен фустан повторно предизвика бројни реакции – само да ја видите како ги искачува скалите!

На неодамна одржаната модна недела во Милано, Ким Кардашијан ја претстави колекцијата „Ciao, Kim“ во …