Трагедија: Шампионот починал на 33-годишна возраст, го чекал раѓањето на неговиот син

Шампионот во пикадо Кајл Андерсон починал на 33 -годишна возраст.
Австралискиот шампион починал само неколку месеци по одлуката да се откаже од натпреварот бидејќи го чекал раѓањето на вториот син.
Андерсон се посветил на пикадо на шестгодишна возраст, го играл професионално од 2012 до 2021 година, зад себе има бројни титули и успеси, а во 2020. година паузираше поради пандемијата на коронавирус.
Трагичната вест ја објави неговата агенција.
„Оваа вест ни ги скрши срцата, загубивме член на семејството. Кајл беше една од најубавите луѓе што некогаш сте можеле да ги сретнете. Умееше да не насмееш како никој друг. Нема sвезда што ќе заблеска како твојата на небото“, наведува Sportsmen Menadžment Kompani.
Точната причина за смртта не е наведена, само било објавено дека Андерсон прележал коронавирус и се борел со дијабетес.
Пред две недели, тој се јавил од болницата, велејќи дека неговото опоравување оди добро.

Фото:Принтскрин/Youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За Хамилтон пол во Џеда: Ферстапен удри во заштитниот ѕид!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, ќе стартува од пол-позицијата на Големата награда на Саудиска Арабија, …