Ви откриваме седум тајни за убавина на прекрасните Русинки

Во целиот свет се зборува за убавината на Русинките. Тие се нашироко познати по нивниот беспрекорен тен и нежен, светол тен. Која е нивната тајна?

Нивната омилена рекреација е пешачењето
Русинките сакаат пешачење повеќе од која било вежба. Одржуваат витка линија со одење, дури и за време на суровите руски зими. Покрај тоа, нивните омилени рекреации се пливање, вежбање во теретана и возење велосипед. Фактот дека често ги посетуваат спа центрите и продавниците за козметика јасно покажува колку се грижат за својот изглед и тело.


Чај за кесички под очите
За Русите, чајот одамна е сојузник во борбата за убавина и виталност. Кесичките чај ги ставаат во замрзнувач навечер, за да наутро ги држат на затворените капаци 10-15 минути. Очите ќе бидат посвежи, а ќесичките одоздола ќе бидат помалку забележливи. Ако ќесичките ви се премногу ладни, ставете ги во фрижидер наместо во замрзнувач.


Нежно тапкање по лицето за младост
Кога станува збор за шминката, Русинките користат некои необични методи за да ги направат своите лица да изгледаат свежо, здраво и помладо што е можно повеќе. Еден од триковите е лесно да го тапкаат лицето додека се шминкаат. Ефектот на оваа дневна терапија под притисок е да ја подобри виталната енергија и циркулацијата на крвта.

Зеленчук и билки во чинија и во бањата
Исхраната на Русинките е богата со коренест зеленчук. И, секој ден, во нивните чинии се наоѓаат топли супи од зеленчук, кои се традиционално јадење на руската кујна. Русинките ги прифатија даровите на природата и ги користат секој ден за да ја одржат убавината на нивната кожа и коса. Меѓу најчестите билки и растенија во нивните бањи се хмељ, боквица, коприва, детелина и слични билки кои ги користат за одржување на свежината и здравјето на кожата, но и за нега на скалпот за сјајна, густа и силна коса.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

20 НАЈГОЛЕМИ ЛАГИ поврзани со сексот – дали верувате во некоја од нив!?

Најчесто тоа е производ на незнаење, но и на предрасуди. И навистина има многу од …