ТИЕ ТЕШКО ИМ ГО ОТВОРААТ СРЦЕТО НА ДРУГИТЕ БИДЕЈЌИ СЕ ПЛАШАТ! Лицата родени во овие три хороскопски знаци имаат фобија од љубов!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Потребно е многу храброст да се отворите пред некого и да се направите ранливи. Ова е особено тешко за луѓето кои едноставно се плашат од љубов. Ако сте родени во еден од овие три хороскопски знаци, имате фобија од љубов.

За некои, нема ништо подобро од заљубување „преку уши“. Во главата се раѓа романтична идеја дека остатокот од животот ќе го поминете со одредена личност, така што човек не бега од отвореност за длабоки чувства уште од самиот почеток. Меѓутоа, многу е различно за оние кои имаат проблеми да ја покажат својата ранлива страна и да се отворат пред некого. Додадено на ова е стравот од отфрлање и скршено срце. Затоа, според хороскопот, многу е тешко да се заљубите во следните хороскопски знаци.


Лав
Луѓето родени во знакот на Лав веруваат само во една личност: самите себе. Иако се сметаат за самоуверени и немаат проблем да запознаат нови луѓе, припадниците на овој хороскопски знак честопати отстапуваат кога чувствата стапуваат во игра. Стравот од злоупотреба на довербата и скршеното срце е преголем, поради што тие можат да ја потиснат својата фобија од љубов само со личност која им дава голема сигурност и покажува голема посветеност.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Златен ретривер ги видел патките и скокнал во водата зад нив, сцената е урнебесна…

ОНА што започнало како лесна прошетка за ова куче брзо се претворило во повозбудлива игра …