(ФОТО) Тажна приказна на актерката која стана позната по улогата во серијата „Сулејман Величествениот“

Нур Фетахоглу, попозната по улогата на Махидевран, првата сопруга на Сулејман Величествениот од истоимената хит серија, немаше наклоност од публиката. Напротив, гледачите ја сакаа – ја мразеа.

Она што е помалку познато за оваа актерка е дека таа е приватно целосно различна од ликот што го играше во популарната серија и е една од најомилените славни личности во Турција, но со подеднакво драматичен животен пат, речиси како во „Сулејман Величествениот“. Нејзиното семејство е по потекло од Косово а се школувала во Турција. Во една прилика, таа открила дека нејзиниот татко, кога му признала дека сака да биде актерка, и забранил да излегува од дома и и’ нашол работа на шалтер во банка.
– Беше многу строг и традиционален. Тој полуде кога му признав во солзи дека сакам да се приклучам на театарската дружина и да станам актерка. Ми забрани да ја напуштам куќата додека не ми најде работа на шалтер во банка, изјавила еднаш актерката.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Елизабет Харли во тесен фустан кој едвај и ги покрива градите

Британската актерка Елизабет Харли (56) на својот Инстаграм профил објави кратко видео од снимање и …