(ФОТО) ОМИЛЕНАТА ТИНЕЈЏЕРСКА ГЛУМИЦА ЗАРАЗЕНА СО НОВИОТ ДЕЛТА СОЈ: Хилари Даф ги опишала симптомите – среќна што го направила ОВА пред короната!

Популарната холивудска актерка Хилари Даф е заразена со новиот делта вид од коронавирус, иако е вакцинирана.

Актерката сподели информации со своите следбеници на Инстаграм дека се заразила, и дека симптомите се страшни, но дека е благодарна и среќна што била вакцинирана бидејќи верува дека ќе поминела потежок период и форма на вирусот доколку таа не го сторила тоа.

– Таа делта, каква кучка! Симптоми – ужасна главоболка. Немам чувство за мирис или вкус. Синусите ми пукаат. Мојот мозок е во магла. Благодарна сум што се вакцинирав, напишала на нејзиниот Инстаграм стори..

Инаку, актерката во моментов ја снима франшизата за серијата „Како ја запознав мајка ти“ – „Како го запознав татко ти“

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Тони Цетински бил на трансплантација на коса, СЕ’ објавил на Инстаграм

ТОНИ Цетински објави на Инстаграм дека решил да направи трансплантација на коса. „Одамна имам желба …