(Рецепт) Непријатен здив, холестерол, губење на тежината: Еве како да направите лековита ВОДА со каранфилче, која решава многу проблеми

Каранфилчето е исклучително здрав зачин.
Во текот на зимата, често се користи кога станува збор за подготовка на варено вино. Каранфилчето му дава на овој пијалок посебен, ароматичен и сладок вкус.
Сепак, каранфилчето е зачин кој е многу здрав и не треба да се користи само за подобрување на аромата.
Ако имате проблеми со висок холестерол, овој зачин може да ви помогне. Доволно е да направите вода со каранфилче, што ќе ја консумирате малку во текот на денот.


Каранфилчето помага и при губење на тежината, како и забоболка, лош здив и многу други заболувања.
Водата со каранфилче се прави многу едноставно. Од состојката ќе ви бидат потребни 5. грама од овој зачин кој ќе го ставите во 2. литри зовриена и добро разладена вода.
Потоа ставете го во фрижидер три дена, за време на кое треба повремено треба да го протресувате, со цел зачинот да се раствори што е можно подобро.
По три дена, лекот е подготвен за употреба. Земајте половина чаша дневно, но не одеднаш, туку неколку пати во текот на денот, а во меѓувреме, подгответе уште една доза за да бидете подготвени кога ќе завршите со ова.
После тоа, задолжително е да се направи пауза од еден месец.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Заљубени сте во во некој со кој НЕ МОЖЕТЕ ДА БИДЕТЕ? 8 совети ќе ви помогнат да го преболите и да продолжите понатаму

Ако сте несреќно заљубени, овие совети можат да ви бидат корисни Љубовта може да биде …