(ВИДЕО) Погледнете кого се’ „Ауди“ донел во своето најново видео – Ќе се изненадите!

ВИДЕОТО трае 13 минути, и навистина можете да видите многу во него.
Видеото се вика Audi Films: Led Balloon, а во него можете да ја видите како најголемо изненадување рели легендата Валтер Рорл, и тоа зад воланот на познатата славна група В Quattra S1. Тука е и Ханс-Јоаким Стак со Audi 90 Quattro IMSA GTO, додека Јутјуберот Даг ДеМуро се обидува да го претстави своето Audi RS 2 Avant.
Сите тие се прекинати со балони полни со вода, кои се гаѓаат еден со друг и при тоа покануваат на забавата. И им се придружува данскиот возач Том Кристенсен во прототипот Audi R18 Le Mans, легендарниот американски пилот Харли Хејвуд, исто така во IMSA 90 GTO, а на момент ќе можете да ги видите Auto Union Type C, Audi Sport Quattro и веројатно сите модели на RS.

loading...

Конечно, во видеото, по славното минато, Ауди се свртува кон некои нови sвезди, како што се автономниот Audi AI:ME и дронови кои носат балони полни со вода, потсетувајќи на забавните времиња што би требало да дојдат. Ако ништо друго, тогаш барем поради легендарниот хит на Нена во 1980 -тите. Како и да е, ова вреди да се погледне.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Нов McLaren P1? Не, чамец од милион долари

Невремето на Флорида донело ветрови од 240 км/ч , поточно во нејзиниот североисточен дел, додека …