(ВИДЕО) Интернет трогнала снимка од куче кое на својата сопственичка во поплава и помага да го турка автомобилот

Лори Гили се најде во непријатна ситуација кога нејзиниот автомобил заглавил во поплавената улица во Глазгов.
Снимката од нејзиниот обид да го турнка автомобилот станала вирална со преку 5.000 споделувања на Фејсбук само затоа што нејзиното верно куче и се придружило во „туркањето“. Сето тоа е снимено од соседот на Лориен со симпатична нарација.


Фото: Принтскрин/Facebook/Lorie Gillies

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 21.10.2021: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, задржете го вниманието на саканата личност…

Овен Љубов: Треба подобро да ги усогласите мислите и чувствата, со цел да го зачувате …