(ВИДЕО) Причината поради која на ПОГРЕБОТ НА СВОЈОТ НАЈДОБАР ДРУГАР дошол во грд зелен фустан нема да ве остави РАМНОДУШНИ!

Потресните настани од Авганистан, кој деновиве падна во рацете на Талибанците, го потресуваат светот, и затоа еден трагичен настан е повторно во центарот на вниманието.
Кога војникот Кевин Елиот од Данди, Шкотска, дошол на отсуство од војната во Авганистан, тој направил бизарен договор со својот најдобар пријател Бери Дилејни.
Ако умре во војната, Кевин на шега посакал Бери да дојде на неговиот погреб во најгрдиот можен фустан.
Три години откако Кевин отишол во војна, се случило најлошото. Скршен од смртта на неговиот пријател, Бери знаел што треба да направи.
Тој не го заборавил шеговитото ветување, па пред да замине на погребот, го облекол најгрдиот фустан што можел да го најде. Тој додал и розови чорапи во комбинацијата.

24 -годишниот Елиот бил убиен со граната додека бил на пешадиска патрола во провинцијата Хелманд во Авганистан на 31. август 2009. година.

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Можеби и’ не е време да бидете во врска: Овие знаци го покажуваат тоа!

Како и во се друго во животот, така и во љубовта постојат одредени правила. Пред …