КОРИСНИ СОВЕТИ – „Мрсната јаболка“ држете ја 15. минути во сода бикарбона, грозјето мијте го половина час: Доктор открива како се отстрануваат ПЕСТИЦИДИТЕ!

За само една недела, конзервирана риба, сушени производи од месо и сладолед беа исфрлени од хрватските продавници, бидејќи во нив беа пронајдени пестициди.
Иако станува збор за рутинска контрола, веројатно е дека може да му се случи секому, бидејќи модерното земјоделско производство користи заштита од плевел, инсекти и мувла. Ова го поставува прашањето колку пестицидите се опасни за здравјето на луѓето?

Д-р Воислав Перишиќ вели дека 15. проценти од пестицидите, и покрај преработката, остануваат на овошјето и зеленчукот.
„Зборуваме за инсектициди со кои се прскаат овошјето и зеленчукот, и кои ги внесуваме во телото. Прашањето е што ќе направи нашиот црн дроб со тоа. Не можеме да се ослободиме од она што е на зеленчукот – фунгициди и пестициди”, вели Перишиќ.

loading...

Фото: Принтскрин/Youtube/Prva TV


Како пример, тој наведува јаболко чија „кожа е мрсна“, а тој слој е всушност ксенобиотик, и советува овошјето да се натопува 15 минути во сода бикарбона или оцет.
„Ако пестицидот е база – оцетот ќе го раствори, а вие ќе го измиете со миење. Ако е киселина, тоа ќе биде сода бикарбона. Најзначајниот број пестициди е слабата киселина, така што се раствора во сода бикарбона, го врзува и отстранува.А може да биде и оцет, на пример во случај на зелена салата“, објаснува Перишиќ.
Тој вели дека една лажица на литар вода е доволна за миење овошје и зеленчук, но дека треба да се излупи и затоа што токсините се концентрирани под лушпата. Тој, исто така, советува отстранување на делот во близина на дршката.


Ако зборуваме за грозје кое се третира со фунгициди – хемикалии кои ја уништуваат мувлата, докторот вели дека овошјето треба добро да се мие половина час.
Без оглед на видот на овошјето и зеленчукот, ако не го измиеме добро, кумулативно е многу опасно да останат пестициди во нашето тело.
Зборувајќи за изјавите на д-р Несторовиќ, кој тврди дека луѓето што јадат солена храна ќе живеат подолго, бидејќи е „здрава, и нема холестерол“, Перишиќ вели дека тоа не е точно.
„Непријатно е да се коментира човек со кого работев 30. години. Но, ова не е вистина. Солта е здрава – грам, грам и пол натриум хлорид дневно, но тоа е премногу, го оптоварува нашиот кардиоваскуларен систем, ја исцрпува водата”.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Теретана под јорган: Пет пози кои согоруваат НАЈМНОГУ КАЛОРИИ

Половина час водење љубов потрошува околу 150. калории, но бројката може да биде поголема, во …