(ФОТО) БРИЖИТ МАКРОН (68) СО СОПРУГОТ НА МОРЕ: Без проблеми го покажала телото во костим за капење!

Во друштво на семејството и пријателите, Емануел и Брижит уживаат во морските радости. Додека претседателот се возел со џет ски, првата дама се одмарала во сенка на песочната плажа.
Бормес-лес-Мимозас е омилена летна дестинација на францускиот претседател Емануел Макрон и првата дама Брижит Макрон во последните години. Имено, постои тврдина Бреганкон на мал остров, која во 1968. година станала официјална летна резиденција на француските претседатели.

До 1963. година, Франција ја изнајмувала тврдината, а последното приватно лице што престојувало во неа бил Роберт Белингер, поранешен француски министер кој, со одобрување, ја реновирал и ја претворил во удобна резиденција, зачувувајќи го својот оригинален изглед.
За време на Шарл де Гол станала претседателска резиденција, а во 2013 година била прогласена за национален споменик и отворена за јавноста. Ла Лантерн во Версај потоа станала новата официјална летна резиденција, но актуелниот француски претседател сепак преферира одмор во Бреганкон.
Во друштво на семејството и пријателите, Емануел и Брижит уживаат во морските радости. Додека претседателот се возел со џет ски, првата дама се одмарала во сенка на песочната плажа.

Кога станува збор за изборот на костим за капење, таа не се замарала со трендовите, туку го избрала наједноставниот модел.
Носела класичен едноделен костим со зелени детали. Овој модел на костими за капење добро им прилега на сите жени благодарение на одличниот крој и неутралната црна боја која никогаш не излегува од мода, исто како и овие класични костими за капење.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Корисни маснотии – Кафеавите маснотии СОГОРУВААТ калории и го ТОПЛАТ телото – Еве зошто е добро да ги имате!

Сите се трудиме да имаме што помалку маснотии во телото, но тоа не важи за …