БРЗ ИЛИ БАВЕН ОД, ПОЛОЖБА НА ГЛАВАТА, ПОГЛЕД: Говорот на телото открива какви сте всушност!

Понекогаш ни се чини дека немаме контрола врз работи како што се положбата на телото, говорот или брзината на одењето, но психолозите тврдат дека многу може да се сменат. Еве ги особините што можете да ги користите за да го процените карактерот на една личност.

Начинот на кој одиме, како ги движиме рацете и положбата на главата може да биде последица на некои здравствени околности. На пример, должината на чекорите може да се смени ако лицето има проблеми со колената или колковите.


Сепак, некои вродени елементи на темпераментот или психолошките карактеристики, исто така, може да се препознаат кога гледаме некого како оди. Тие можат да се видат особено со добро обучено око.

Брзо одење, главата напред
Ако одите брзо, со горниот дел од телото малку навален напред, веројатно сте многу директни и подготвени да ги надминете сите пречки. Можете лесно да најдете решенија, можете да се справите со повеќе задачи и не можете да бидете спречени од повремени грешки и неуспеси. Ако се судрите со некого, додека сте на телефон, со голема брзина, сигурно нема да обрнете внимание.
Вие сте исклучително продуктивни, луѓето ви се восхитуваат, но исто така е можно и да сте малку студени. Опуштете се барем понекогаш.


Градите напред, рамената назад
Исто така, одите многу брзо, но имате мало лулање во колковите, можеби дури и поскокнување со стапалата. Не пропуштате да гледате луѓе како минуваат, но честопати вие сте ѕвездата што сите ја следат.
Вие сте многу харизматични, можеби понекогаш сте премногу забележливи. Можеби некогаш ќе дозволите другите да станат ѕвезда?

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Под мотото „Прекрасното непознато” вечерва почнува 44. издание на ИФФК „Браќа Манаки”

Под мотото „Прекрасното непознато” Фестивалот на филмска камера „Браќа Манаки” вечерва ќе го започне своето …