(ФОТО) ЧОВЕК СО ГОЛЕМО СРЦЕ: „Величествено е ова што го прави, кога се околу него гори . Честитки хероју !“

На страната „Штип и штипјани“ на Фејсбук беше објавена фотографија од пожарникар кој и дава вода на желка, која за среќа го преживеала пожарот…
Топлината и хуманоста па и човечноста на овој млад човек е уште еден доказ дека треба да бидеме само луѓе со големо Л…И, кога можеме да си помагаме…

Или како што се вели во коментарите:„Останаа уште добри луѓе, ама малку се“, „Овој човек не е од нашата земја сигурно.Честитки за него Величествено е ова што го прави, кога се околу него гори . Честитки хероју !“, „Бравос. Ова е еден од луѓето кои останаа луѓе. А тие што станаа ѕверови нека учат од луѓето“…

Извор: Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Можеби и’ не е време да бидете во врска: Овие знаци го покажуваат тоа!

Како и во се друго во животот, така и во љубовта постојат одредени правила. Пред …