(ФОТО) Париз ја чека ѕвездата: Меси е насекаде – па и во Лувр!

Се’ е подготвено за промоција на Лео Меси. Пари Сен Жермен во текот на денот најави официјална промоција, на Ајфеловата кула, а на социјалните мрежи ПСЖ ги израдува фановите со уште едно видео и го најави доаѓањето на аргентинската sвезда.

Трансферот што привлече најмногу внимание летово, и поради начинот на кој ја напушти Барселона, и затоа што ќе биде соиграч на Нејмар и Мбапе, конечно ќе се реализира. Лео Меси во текот на денот ќе биде официјално претставен како ново засилување на Пари Сен Жермен.

Цел Париз е во знакот на Месијата, а со новиот тизер на Твитер, францускиот клуб сакаше токму тоа да им го покаже на навивачите. Меси е насекаде, дури и во Лувр.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@messifanssi)

Тој во вторникот пристигна во француската престолнина со своето семејство за да го потпише договорот.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПАРТНЕРОТ ФЛЕРТУВА СО ВАШИТЕ ПРИЈАТЕЛКИ: Еве како да откриете дали се работи за МИКРО-ИЗМАМА

Иако сте во врска неколку месеци, сепак вашиот партнер се допишува со поранешната девојка на …