(ВИДЕО) Како сам направил потполно функционален базен од палети?

Кејлеб Харисон (27) од Тенеси станал хит на TikTok откако изградил потполно функционален базен во неговиот двор за само 12. часа. Користел неколку дрвени палети и церада.
Кејлеб одлучил да ги победи летните горештини – затоа направил базен во кој тој и неговата сопруга ќе се релаксираат во најжешките месеци.
За да заштеди пари, тој смислил план за базен „направи сам“, за што му биле потребни околу 10.000 денари.
Видеото е снимено од сопругата на Кејлеб го покажува процесот на правење базен од палети.
Тој прво ги направил рабовите на базенот од нив, а потоа додал церада што станала дно.

@organizedhomeandlifeStay tuned for the reveal. #diy #diyproject #pallet #insaneidea #summervibes #poolcleaning

loading...

♬ Myself – Bazzi


Многумина биле скептични за проектот – но следуваат нови снимки од самиот базен, кој очигледно функционира.
Се покажа дека пронајдокот се уште бил во фантастична состојба речиси еден месец подоцна – и лесно може да собере околу 11.000 литри вода.

@organizedhomeandlifeMy husband to all the haters… #diy #poolparty #poolcleaning #insaneideas #palletproject #pool


♬ chicken tikka – han

@organizedhomeandlife#Buffering #pool #palletproject #summer #palletproject #summervibes

♬ ahAAAAA HAHAAAA – ryn, the mean lesbian wifeguy

Кејлеб употребил 14. палети и се погрижил да најде такви од даб или орев за да бидат посилни.
„Палетите од борови се покревки. Тој користел носачи за да ги поврзе сите палети, во основа правејќи ги sидовите, а потоа ги прицврстил флексибилните, но исклучително силни метални ленти, кои обично се користат за зајакнување на покривите против урагани, на аглите“, рекла неговата сопруга.

@organizedhomeandlifeNight reveal! #poolparty #diy #palletpool #palletproject #summervibes #insaneidea #diyproject

♬ A-O-K – Tai Verdes

„За подлога користевме пластични бариери за пареа, а потоа додадовме сина церада за да добиеме впечаток на син базен“, додала сопругата.

@organizedhomeandlifeThe amount of mosquito’s that bit me in 1 min is ridiculous. #diy #diyproject #poolcleaning #poolupdate #palletpool #palletproject #summervibes

♬ original sound – Kayla Harrison

Таа вели дека не верува дека базенот на нејзиниот сопруг е толку издржлив.
„Пливаме во него скоро секој ден и имавме неколку забави. И’ покрај фактот што никој не верува во тоа, можете да скокнете од работ и тоа нема да се скрши“, вели сопругата на Калеб.

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) НЕГАТИВНИ РЕАКЦИИ – Гледачите згрозени од новиот филм за Мерлин Монро: „Ова е сурово, не го гледајте!“

Филмот „Blonde“, измислена приказна за легендарната актерка Мерлин Монро, кој неодамна беше објавен на Нетфликс, …