(ВИДЕО) КАКО ВО ХОРОР ФИЛМ: Останале заглавени во лифт а потоа почнала да надоаѓа вода…

НЕВРЕМЕТО што ја погоди Небраска остави без струја речиси 18.000 луѓе, а тројца жители на зграда во Омаха заглавиле во лифт.
„Лифтот почна да се тресе, а водата почна да се надоаѓа“, рекол жителот на Омаха, Тони Лу.
„Не знаевме дека подрумот е поплавен, немаше знаци за предупредување, па се симнавме во подрумот. Одеднаш, водата почна да доаѓа, мислам дека стигна до мојот врат, а потоа забави“, додал тој.


Како што вели, ги притиснал копчињата, погледнал наоколу, имале место за него и уште две лица да избегаат од лифтот, но додава, немало ништо.
„Го зедов телефонот и му се јавив на цимерот преку Фејсбук, му реков дека може да умрам во лифтот. Болничарите се уште не пристигнаа, па мојот пријател не извлече од лифтот. Ја турнкаше вратата однадвор и вратата се отвори. Знам дека следниот пат кога ќе има поплави, ќе се качувам по скалите“, заклучил тој.

Фото: Принтскрин/Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НАЈУСПЕШНИТЕ ЛУЃЕ НА ПЛАНЕТАТА ГИ ИМААТ ОВИЕ 12. НАВИКИ: Колку од нив користите во вашиот живот?

12. работи кои успешните луѓе ги прават секое утро… Сакате да ја промените вашата рутина …