(ФОТО) Новородената ќерка на Тајсон Фјури е на интензивна нега

ПРОФЕСИОНАЛНИОТ боксер Тајсон Фјури на својот профил на Инстаграм објави дека неговата новородена ќерка е на одделот за интензивна нега и ги поканил сите да се помолат за неа и нејзиното закрепнување.
Фјури во неделата го објави раѓањето на неговото шесто дете, Атина, а малечката се родила во неделата наутро и веднаш била префрлено на одделот за интензивна нега.

loading...

„Ви благодарам многу за сите пораки за поддршка. Бебето е добро и се надеваме дека ќе излезе наскоро. Ве молиме вклучете го бебето Атина во вашите молитви“, напиша Фјури во својата објава на Инстаграм Стори.


Атина е, заедно со единаесетгодишната Венецуела и тригодишната Валенсија Амбер, трета ќерка на Тајсон и неговата сопруга Парис, и заедно со три убавици, овој славен пар има и три сина, осумгодишниот Принц Џон Џејмс, четиригодишниот принц Тајсон Втори и едногодишниот принц Адонис Амазија.

Фото: Instagram


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Зошто некои луѓе нè НЕРВИРААТ БЕЗ БИЛО КАКОВ ПОВОД? Психолозите даваат објаснување!

Одговорот на ова прашање всушност лежи во нас самите Речиси секој знае некои луѓе кои …