(ФОТО) КАКВА ТРАНСФОРМАЦИЈА – Жените полуделе по бездомникот: „Ожени се со мене!“

Момците од приватна фризерска академија во Мексико сакале да покажат дека фризурата навистина може да го промени мажот. И според се судејќи – успеале.
Кога сакале да покажат како фризурата го менува изгледот, фризерите се сетиле на млад бездомник. Му се јавиле, а потоа му ја скратиле косата и го избричиле.


Објавата што ја забележала трансформацијата собра две илјади споделувања за само два дена.


А коментарите?
Девојките се јавувале и оставале пораки како што тоа го прават со познатите личности. „Ожени се со мене“, „Дајте ми го неговиот контакт“ … се само некои од нив.
Една од корисничките на Фејсбук напишалса „Сакам да го родам твоето дете“.


Трансформацијата на младиот бездомник заинтригирала многумина, па затоа станал многу брзо популарен и надвор од границите на Мексико.
Ако има среќа, ненадејното медиумско внимание може да му помогне на младиот човек да се тргне од улиците на Апацинџин, како и да најде љубов, дом и работа.


Фото: Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за понеделник, 08.08.2022: Понекогаш треба да го исклучите разумот, има работи кои не можете да ги објасните врз основа на логички правила. Оставете ги вашите чувства да „проговорат“…

Овен Љубов: Подобро е да ја прифатите идејата на партнерот отколку да направите љубоморна сцена. …