Девојките со нова песна и видео спот “Wreckin’ nights”

Овие денови The Chicks или Девојките ја објавија нивната нова песна “Wreckin’ nights”. Оваа песна е една од песните од албумот “Travelers “, a тимот кој стои зад оваа песна е Александар Чекреџи -автор на музиката, The Chicks – автори на тексот , Александар Ристовски Принц -аудио продукција и изработка на видео записот, Златко Симионски ДоРеМи продукција- микс и мастеринг на песната, Роза Трајческа – костимограф, Исидор Јованоски -актер во видео записот. Девојките имаа закажано многу настапи за ова лето, а меѓу нив е и Дојран Рок Фест.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Повреда на очите, хернија, извадени ребра – Џејсон Момоа: „Докрајчен сум“

Џејсон Момоа (42) рекол дека бил повреден неколку пати за време на снимањето на филмот …