(ВИДЕО) РАБОТНА ПРОСЛАВА: На 40. роденден на војвотката се појавила и фотографија од ќерката Лилибет Дајана…

Меган Маркл вчера го прослави својот 40 -ти роденден и по тој повод го објави првото видео во кое се појавува по раѓањето на нејзината ќерка Лилибет Дијана, која се роди на почетокот на јуни.
Во видеото, кое таа го објави на профилот на Фондацијата Archewell, на Инстаграм, Меган ја ангажираше актерката Мелиса Мекарти да го промовира својот нов проект 40X40, со кој сака да им помогне на жените кои ја загубија работата поради пандемијата.

Војвотката од Сасекс се појави во едноставна бела маичка и џемпер, а снимена е во нејзиниот дом во Монтесито, Калифорнија. Едно од нејзините кучиња уживаше свиткано на перницата позади неа.
Во еден момент, камерата го фаќа бирото на војвотката, кое содржи досега невидени семејни фотографии, а на една од нив е прикажано бебето Лилибет со нејзиниот татко, принцот Хари, пишува Page Six.

На самиот крај на видеото, се појавува и Хари, кој може да се види низ прозорецот како жонглира во дворот.
„Како убава идеја, се надевам дека и ти ќе поминеш 40 минути со татко ти затоа што времето е подарок, „Добро е да се види дека имаш кловн за жонглирање“, „Најдобриот дел од целото ова видео е кучето“, се само дел од коментарите.


За потсетување, членовите на британското кралско семејство вчера на социјалните мрежи и го честитаа 40 -тиот роденден на Меган.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …