(ФОТО) Ова се фризури кои даваат ВОЛУМЕН: Ако имате ТЕНКО ВЛАКНО истрижете се ВАКА!

Степенеста долга коса
Долгата тенка коса може да има волумен ако ја исечете „на степени“.
Со таква фризура, косата ќе добие многу слоеви, што ќе ја прави да изгледа повеќе бујна, и затоа ќе биде помалку мрсна.
Оваа фризура е исто така лесна за одржување и не бара фенирање.Фото:pinterest

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …