(ФОТО) Ова се фризури кои даваат ВОЛУМЕН: Ако имате ТЕНКО ВЛАКНО истрижете се ВАКА!

Подолга „лоб“ фризура
Ако сеуште ви се допаѓа малку подолга коса и не се осмелувате да ја скратите, подолга до рамо наречено „лоб“, е идеално за дами кои имаат тенка коса.
Фризурата „лоб“ е лесно за стилизирање – косата ќе изгледа убаво дури и ако е исправена, додека со брановите ќе изгледа предизвикувачки.
Исто така, со оваа должина на коса, пожелна е асиметрија – едната страна да биде подолга, а другата пократка. Таквата тенка коса ќе изгледа повеќе бујна, а вашата фризура секогаш ќе биде полна со волумен.©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали се држите за раце или не? Дали шетате прегрнати? Што може да открие ОДЕЊЕТО ПО УЛИЦА за вашата ВРСКА!

Има ли нешто поромантично од есенска прошетка со саканата личност? Зборувајќи за тоа, дали имате …