(ФОТО) Ова се фризури кои даваат ВОЛУМЕН: Ако имате ТЕНКО ВЛАКНО истрижете се ВАКА!

Тенката коса често изгледа безживотно, но со вистинската фризура може да биде и тоа како бујна.
Тенката коса која е долга и права често изгледа безживотно. Покрај тоа, таквата коса почесто се мрсо, што бара почесто миење и поголема грижа.
За да ја направите тенка коса практична, предлагаме да ја исечете, а со овие пет фризури, тенката коса ќе добие волумен, и нема да биде толку напорна за одржување.

Популарна кратка “детска” фризура
Кратка коса носеа многу познати холивудски дами како Викторија Бекам, Натали Портман, Скарлет Јохансон, Кристен Стјуарт, Хали Бери, ….
Дамите кои сакаат да експериментираат со својата коса, прво ќе се одлучат за оваа фризура, бидејќи е потребна храброст за да се исече долга коса.

„Колку и да е кратка, оваа фризура му дава на лицето младешки изглед, и ги нагласува јаготките и усните.

Исто така, многу е лесно да се одржува – ќе изгледа уште подобро ако „секое влакно не е на свое место“.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Глумицата се пријавила во затвор на отслужување на казната поради злосторствата поврзани со култот

Актерката Алисон Мек, позната по улогата во серијата „Смолвил“, се пријавила да ја отслужи казната …