НУМЕРОЛОГИЈА- ПОСЛЕДНИОТ БРОЈ ОД ГОДИНАТА НА РАЃАЊЕ ОТКРИВА: Што ви е судено на 5. животни полиња!

Луѓето со елемент на земја се сигурни и трпеливи. Моќта на земјата им дава одговорност во однос на своите најблиски, имаат многу амбиции, но во исто време се идеалисти
Според нумерологијата, последната цифра во годината на раѓање е особено важна. Според древниот кинески календар, во секој момент еден од петте главни елементи доминира на земјата: дрво, оган, земја, воздух и вода. Овие елементи имаат силно влијание не само врз природата, туку и врз карактерот на една личност, тие ја одредуваат менталната сила, навиките, амбициите. Елементите одредуваат важни моменти во судбината на една личност, а последната цифра во годината на раѓање е поврзана со одреден елемент.

Најдете ја последната цифра во годината на вашето раѓање подолу и прочитајте што значи тоа:

Елемент на Земјата – Последната цифра од годината на раѓање е 8 или 9
Луѓето со елемент на земјата се сигурни и трпеливи. Моќта на земјата им дава одговорност во однос на нивните најблиски, тие имаат многу амбиции, но во исто време се идеалисти. Тие решаваат проблеми во фазите со трезвена глава, имаат добро развиена интуиција. Тие имаат добро развиени морални вредности. Етиката и дисциплината се нивните силни страни. Тие исто така знаат како мудро да ги користат сопствените ресурси. Имаат фантастична врска со парите, способни се да видат многу работи од нивна гледна точка.
Имаат силни емоции, но им недостасува малку авантуризам. Тие сакаат да контролираат се’ и често се водат исклучиво од сопствената благосостојба и интереси. Најмногу се плашат од непознатото во животот. Елементот Земја е поврзан со дигестивниот систем, особено слезината и стомакот.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Тивок убиец на бракот – посмртоносен од пари и секс

На прашањето зошто браковите пропаѓаат, повеќето би одговориле дека причината е лошиот сексуален живот, финансиската …