(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа.
Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, а еден патник не успеа да искокне навреме и се здобил со тешки повреди.
Семејниот излет се претворил во катастрофа кога застанале на живописното место за да уживаат во погледот на долината подолу.

Неколку секунди прави разлика
Човекот кој бил возачот прво излегува од возилото и се гледа како го пие пијалото пред одеднаш автомобилот да почне да се тркала напред. Возачот почнува да вика, а момчето нагло ја отвора вратата на задното седиште и излегува, по што брзо следи постара жена.
Друга жена, на предното седиште, не успеала да го одврзе појасот и да излезе навреме од возилото. Автомобилот го преминува работ на карпата и исчезнува од видокругот.
Последните моменти го покажуваат остатокот од нејзиното семејство како ужасно гледа од врвот додека сведоците во близина се собрале на местото на настанот во неверување.

loading...

Четвртиот патник преживеал
Според Бирото за итни случаи во округот Хаинг, патникот заробен во автомобилот ја преживеал несреќата, но се здобил со тешки повреди на колкот.
Во моментов не е познато дали имало дефект на рачната сопирачка на автомобилот.


Фото: Принтскрин/YouTube/N4NEWS OFFICIAL

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ринго Стар е болен, ги откажал настапите: „Не е Ковид 19“

Ринго Стар бил принуден да ги откаже своите настапи овој викенд откако се разболел од …