(ФОТО) СКРОМНО – Меган Маркл полни 40 години: Забавата ја организира планерот на Опра, а ќе се служи само американска храна!

Сопругата на принцот Хари, војвотката од Сасекс, Меган Маркл, сака познатиот организатор на прославите Оприн, Колин Кови, да и организира роденденска забава.
Забавата нема да биде толку возбудлива како онаа што ја организираше војвотката во 2019. година по повод дарувањето на бебе.
Меган Маркл го користи планерот за забави на Опра Винфри за да го прослави нејзиниот 40 -ти роденден оваа недела.

Локална храна
Војвотката од Сасекс сака Колин Кови да организира прослава во нивната вила вредна 11. милиони фунти во Санта Барбара, Калифорнија.

„На масата ќе има американска храна, одгледана околу вилата во Калифорнија“

Кови планирал забави за sвезди како Џенифер Анистон, Том Круз, Џенифер Лопез и Ким Кардашијан.
Хари (36) нарачал торта од локалната пекарница „Posies & Sugar“, која е позната по украсувањето на нивните колачи со свежо цвеќе, додека гостите во текот на денот ќе уживаат во бифе со локална храна и вино од соседните лозја.

Како што наведува изворот: „Меган сака мал собир. Поканети се околу 65. луѓе, нејзините најблиски пријатели и семејството. Колин го препорачала Опра која секогаш прави одлични забави.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени …