(ФОТО) Многумина расплакал кога видела чија слика држел Србинот додека го примал медалот на ОИ

ДЕСЕТИЦИ твитерџии од Србија и регионот денес споделуваат фотографија од Олимпијадата во Токио на која српскиот стрелец Миленко Себиќ добива бронзен медал и држи фотографија на млада жена во раката.
Таа млада жена е Бобана Момчиловиќ Величковиќ, повеќекратна европска шампионка во стрелаштво, која почина минатата година на 31. година.
Глетката расплака многумина.

Српските медиуми минатата година објавија дека Момчиловиќ Величковиќ, еден од најдобрите стрелци на модерното време, починала по компликации по породувањето. Истиот извор навел дека Момчиловиќ Величковиќ се породила дваесетина дена пред смртта, но од непознати причини имало компликации. Нејзината состојба одеднаш се влоши и лекарите не можеле да и го спасат животот.
Последниот голем успех на Бобана дојде на 27. февруари минатата година, кога го освои европскиот златен медал во дисциплината воздушен пиштол на 10. метри, трет во кариерата, а прв по 2012. година.

Фото: Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Дете (2) од згрижувачко семејство, изгладнето и дехидрирано, со долга историја на болести, не ја издржало битката за живот и покрај напорите на лекарите!

Пред пет дена детето 15 минути пред полноќ изгладнето и дехидрирано било донесено на Клиниката …