НЕШТО ПОИНАКУ – Дали сте пробале БАКНЕЖ НА ПЕПЕРУТКА: Сладок и нежен – на партнерот му покажувате дека се чувствувате сигурно со него!

Време е за нови работи во врската.
Бакнежот на пеперутка е многу сладок и нежен бакнеж што може да изрази страст, љубов и наклонетост. Тоа е совршен зачин во врската.

За да направите бакнеж на пеперутка, се’ што треба да направите е да го доближите лицето до партнерот, така што очите ви се допираат, а очните капаци брзо ви треперат, така што вашиот партнер ќе се чувствува како да го бакнуваат прекрасните крилја на пеперутка.

loading...

Чекор по чекор
1. Започнете нежен момент со другата половина. Бакнежот со пеперутка најдобро функционира ако вие двајца лежите, седите еден до друг во удобна и приватна средина или едноставно се чувствувате блиски. Бакнежот на пеперутка најдобро се прави кога сте сами, кога и двајцата сте опуштени, и прво треба да се милувате, да се гушкате или малку допирате. Малку е тешко да се премине од нула до бакнеж на пеперутка а да не сакате да го изненадите вашиот партнер.

2. Приближете го лицето до лицето на вашиот партнер. Можете дури и да започнете со краток, но значаен бакнеж на усните или образите. Сосема е нормално бакнежот да се примени на почетокот, во средината или на крајот од редовната сесија за бакнување. Како што се приближувате, исто така можете да му дадете лесен допир на вашиот партнер. Приближувањето на телото, а не само лицето, ќе додаде интимен ефект на бакнежот на пеперутка.

3. Затворете ги очите. Може да се обидете да ги поврзете лицата така што двете очи ви се порамнети, иако ова може да биде поголем предизвик за вас бидејќи носот ќе ви застане на патот. Можете исто така да го приближите десното око до десното око на партнерот или левото око до левото око на партнерот. Движете се полека, нежно и без напор.

4. Почнете да трепкате, малку побрзо, така што вашите трепки навистина треперат. Трепките ќе го допрат очниот капак на партнерот и пределот околу очите, вклучувајќи ги и трепките. Можеби вашиот партнер веднаш ќе ја разбере играта, па ќе започне и самиот да трепка.

5. Обидете се да ги поместите трепките уште побрзо за да го зголемите саканиот ефект. Променете ја брзината, одете полека, потоа брзо. Овој бакнеж не трае долго, само неколку секунди, но сигурно ќе донесе забава во вашата врска.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу …