(ВИДЕО) Момче прв пат ја видел сестричката па со реакцијата многумина разнежнил

ТРИ ГОДИШНО момче од Австралија дошло во болница да се сретне со својата новородена сестра Вилоу, а неговата реакција расплакала многумина.
Момчето Ангус ги освои симпатиите на корисниците на TikTok од целиот свет со неговата тивка и нежна реакција, а снимката од неговата прва средба со неговата сестра беше прегледана преку 20 милиони пати.
Откако влезе во собата, момчето ја праша мајка си дали и го пресекле стомакот и дали се плаши, а луѓето не можеле а да не коментираат колку е чувствителен кога толку многу се грижи за својата мајка на таа возраст.
„Најслаткото момче, ќе биде голем постар брат“ и „Леле, како се грижи за својата мајка, премногу слатко“, се само некои од многуте коментари.
Подолу можете да го погледнете видеото.

@angeatwell#like #momsoftiktok #mom #momlife #fifolife #littlesister #birth #fyp

loading...

♬ original sound – Ange Atwell


Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) „Болно будење“ за Дамијано Дејвид: „Полошо од болест, денес е тажен ден“

Откако десничарката Џорѓа Мелони победи на изборите во Италија, на таа победа реагираа многу познати …