(ФОТО) Пред 4. години преживеала голема трагедија, кога свршеникот се обидел ДА ЈА УБИЕ, а ДЕНЕС познатата глумица УЖИВА ВО ЖИВОТОТ!

Актерката Ивана Панзаловиќ стекна голема популарност додека глумеше во „Курсаџии“.
Ивана Панзаловиќ, актерката која беше застрелана од нејзиниот вереник во септември 2017. година, денеска целосно закрепна, судејќи по фотографиите што ги објавува на социјалната мрежа Инстаграм.
Ивана моментално летува на егзотична дестинација во Шпанија, а како што и самата истакна, за прв пат се капела во океанот, а била изненадена од топлата вода.

Актерката ја покажа и својата волшебна фигура во бикини, а во описот на фотографијата напиша: „Го сакам мојот живот“, што оди во прилог да се опорави од страшната трагедија што ја снајде пред четири години.

Пред 4 години свршеникот ја застрела Ивана, а потоа се самоуби
Трагедијата што го одбележа животот на оваа актерка се случи во септември 2017. година, само неколку дена откако Ивана го прослави својот триесетти роденден.
Ивана беше во емотивна врска со пластичниот хирург со Военомедицинската академија, Срѓан Цветиновиќ, за кого беше верена.

Во станот на Дедиње, каде што живееле заедно, тоа кобно утро вереникот ја застрелал Ивана во главата, поточно во челото, но за среќа куршумот само поминал по површината, а потоа извршил самоубиство.
Соседите тогаш тврделе дека на пукањето наводно му претходела расправија.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвезда на ТикТок починала на 27. години:„Не издржа!“

Уште една млада ѕвезда на Тик Ток ја загубила битката за живот… Кесиди Пирсон од …