Напиток за слабеење по рецепт на Др. Оз: Супер забрзување на метаболизмот!

Доктор Оз неброено пати ја пофали моќта и корисните ефекти на зелениот чај, особено за чистење на телото и одржување на виталноста. Затоа, не е изненадувачки што зелениот чај е основата на магичниот пијалок за слабеење, осмислен од овој популарен лекар.
Портокал и нане во зелен чај е рецепт за пијалок што го забрзува метаболизмот и го прочистува телото, па затоа е идеален за оние кои имаат намера да се ослободат од вишокот килограми.


Како што веќе споменавме, д-р Оз често истакнува дека само една шолја зелен чај е доволна за чуда – го забрзува метаболизмот за 12 проценти, го регулира шеќерот во крвта, го намалува ризикот од срцев удар и разни форми на тумори, го подигнува имунитетот и расположение.
Ако не ви се допаѓа вкусот на зелениот чај, вкусните додатоци како споменатиот портокал и нане ќе ви помогнат да се заљубите во овој здрав пијалок.
Состојки:
1 литар вода
5 кесички зелен чај
1 портокал
грст свежо нане
Подготовка:
Додадете пет кесички зелен чај во литар топла вода.
Оставете ги вака околу 3 минути и извадете ги и оставете да се излади. Исечете еден портокал на парчиња.
Користете непрскан портокал за пијалокот, за да можете да го исечете нелупено или на друг начин да го излупите, но не заборавајте да го оставите белиот дел од кората.

 

Истурете го зелениот чај во голема тегла или бокал со капак, потоа додадете парчиња портокал и грст свежо нане.Затворете ја теглата и оставете ја преку ноќ состојките добро да се соединат.
Половина литар е доволно за едно лице во текот на следниот ден.
Д -р Оз препорачува една чаша од овој пијалок пред секој оброк.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) Ѕвезда на ТикТок починала на 27. години:„Не издржа!“

Уште една млада ѕвезда на Тик Ток ја загубила битката за живот… Кесиди Пирсон од …