Дознајте дали некој ве лаже: ТРИ сигурни докази!

Не се вели туку така дека вистината е во погледот. Може да прочитате многу во нечии очи, па и али некој ве лаже.
Ако не сте знаеле, на лицето има 43 мускули, кои можат да дадат повеќе од 16.500 различни изрази, а малку повеќе од 3.000 се поврзани со чувствата.
Експертот за говор на телото Адријана Картер верува дека постојат три главни знаци на кои треба да внимавате кога се сомневате дека некој ве лаже, но тоа не се базира на научни докази. Сепак, не би било лошо да ги следите овие сигнали и да откриете дали некој е искрен со вас или не.

loading...

Продорен поглед
Кога некој продорно го гледа секој со кого разговара, тоа значи дека проверите дали другите му веруваат. Од друга страна, тоа е резултат на природниот инстинкт на телото да се бори или да бега од нешто.

Брзо трепкање
Ако лицето со кое разговарате за одредена тема започне неконтролирано брзо да трепка, тоа може да биде знак дека се чувствува непријатно и дека е фатен во сопствената лага. На тој начин, тој го изразува стресот што го чувствува во тој момент.


Допирање на лицето
Кога некој ќе го допре лицето, често значи дека му е непријатно, но кога ќе го допре вратот, му се допаѓате.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Ова се знаци дека сте телепатски поврзани со некого: Еве како се открива телепатија помеѓу две лица

Ако го чувствувате ова, тогаш сте неверојатно телепатично поврзани со некоја личност! Телепатичното поврзување меѓу …