Дневен хороскоп за недела, 01.08.2021: Следува нова емотивна дилема. Не знаете дали вашиот партнер греши, или делува сомничаво во работите за кои молчи…

Овен
Љубов:
Ве очекува недоразбирање или нова дискусија на средбата со саканата личност. Вие сте поинаку ориентирани.
Работа:
Треба да завршите некоја започната работа, дури и кога има различни мислења меѓу соработниците.
Здравје:
Потрудете се да ги решите внатрешните конфликти.

Бик
Љубов:
Избегнувајте нови емотивни провокации, одлучете се за познато друштво или личност која ви е приврзана.
Работа:
Се залагате за практично и фер решение, но еден од соработниците има скриени намери и упорно се обидува да ви го наметне своето влијание.
Здравје:
Нема потреба да го губите трпението.


Близнаци
Љубов:
Забележувате дека вашиот партнер лукаво и вешто ги игнорира вашите идеи. Не можете да влијаете врз нечија волја и одлуки.
Работа:
Избегнувајте прекумерна експозиција во друштво на соработниците. Впрочем, секогаш постои фактор за изненадување.
Здравје:
Обрнете внимание на поздрава исхрана.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО – СКАНДАЛ НА СВАДБА: Девојка упаднала, па го разоткрила младоженецот, невестата почнала да плаче, а неговата ОДБРАНА е БИЗАРНА!

На социјалната мрежа TikTok кружи видео од свадба која завршила неславно. Станува збор за клип …