(ВИДЕО) 45. МИНУТИ БИЛ КЛИНИЧКИ МРТОВ А ПОТОА ПРОГОВОРИЛ: Единствена работа на која се сеќавам е…

Овој човек го загубил пулсот 45. минути, но се разбудил со неверојатна визија за задгробниот живот!
Камионџија во Охајо го шокирал болничкиот персонал кога се вратил во живот речиси еден час откако го загубил пулсот, после тежок срцев удар – но тој тврди дека она што го видел во тие напнати моменти го убедило дека постои задгробен живот.
Брајан Милер (41) ја отворил приколката кога почувствувал дека нешто не е во ред – веднаш повикал брза помош и на операторот му рекол:
„Јас сум возач на камион и мислам дека имам срцев удар“.
Секако, неговата главна артерија била целосно блокирана, предизвикувајќи срцев удар, објави Fox 8 Cleveland..
Тој веднаш пристигнал во локалната болница каде докторите успеале да го оживеат и да ја отстранат блокадата, но откако се освестил и се ослободил од болката, развил вентрикуларна фибрилација, кога срцето почнало лудо да трепери и не било во состојба да пумпа крв.
„Немаше чукање на срцето, немаше крвен притисок и немаше пулс“, вели медицинската сестра Емили Бишоп.
Лекарот изврши силна, тешка и брза реанимација и го шокираше Милер четири пати во обид да го оживее, но немаше среќа.

Човекот бил клинички мртов 45 минути
За тоа време, Милер тврди дека залутал во небесниот свет:
„Единствено на што се сеќавам е дека видов светлина и тргнав кон таа светлина“, вели возачот на камионот.
Тој го опишал одењето по патеката покриена со цвеќиња кон белата светлина, додека не наишол на својата маќеа, која неодамна почина.
„Таа беше најубавото нешто кога ја видов, беше како првиот ден кога ја сретнав, изгледаше толку среќно“.
Милер се сеќава дека му ја зела раката и му рекла:
„Не е твое време, не треба да си тука, мораме да те вратиме назад, имаш уште многу нешта да завршиш“.
„По 45 минути, неговиот пулс се врати ‘од никаде’“, рекла сестра Бишоп.
„Неговиот мозок не доби кислород 45. минути, фактот дека оди, зборува, се смее, се’ е неверојатно“, објаснува зачудената Емили.
Среќен што се вратил меѓу живите, Милер сега вели дека е сигурен во една работа:
„Постои задгробен живот и луѓето треба да веруваат во тоа“.

Фото: Принтскрин/Youtube/Yσυя Liviig ღαηηα

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Музичкиот фестивал „Андерфест 4“ ќе се одржи на 1. октомври 2022. година

Прогресивниот, музички фестивал АНДЕРФЕСТ е закажан за први октомври 2022 година. Публиката и овој пат ќе има …