(ВИДЕО) ТРКА НА ЗАБРЗУВАЊЕ: Red Bull F1, Lamborghini Huracan и Nissan GT-R 

Уште една неверојатна трка на забрзување.
Во оваа трка се натпреваруваат болидите на тимот на Ред Бул од Формула 1 шампионатот, Ламборџини Хуракан и Нисан ГТ-Р.
Ламбо се карактеризира со 5.2-литарски V10 мотор кој може да испорача 1200 КС и максимален вртежен момент од 1240 Nm.
Импресивно, нели?
Nissan GT-R е придвижуван од 4,1-литарски што испорачува 1300 КС и 1290 Nm максимален вртежен момент.
Автомобилот Red Bull F1 има 2,4-литарски V8 мотор од 750 КС …
Кој бил најбрз?

Фото:Lamborghini promo

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Hyundai Casper е едноставно неодолив: Сестран crossover за 10.000 евра

Во ЕВРОПА, Хјундаи со својата понуда се спушти до моделот Бајон, што е малку пониско …