3. хороскопски знаци кои секогаш ќе бидат покрај вас

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Ќе бидат со вас кога ви е добро во животот, а особено кога ви е тешко…
Девица
Ова се весели и оптимистички личности кои се среќни да им помагаат на другите. За нив, нема проблем што не може да се реши, па барем тие пристапуваат кон секоја тешкотија и даваат се од себе за да направат нешто корисно. Нивниот оптимизам е силен и заразен што честопати решаваат работи што многумина одамна ги отпишале како нерешливи.
Во себе имаат сензор што се активира кога саканата личност е во неволја и има потреба од поддршка и удобност. Тие многу ја ценат искреноста, па затоа е важно да разговарате со припадниците на овој знак отворено и искрено, без многу компликации со ирелевантни детали.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 21.10.2021: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, задржете го вниманието на саканата личност…

Овен Љубов: Треба подобро да ги усогласите мислите и чувствата, со цел да го зачувате …