(ФОТО) СТРОГИ ПРАВИЛА ЗА МАЈКИТЕ И БЕБИЊАТА ВО КРАЛСКОТО СЕМЕЈСТВО: Еве што никако не им е дозволено во бременоста и што прекршила Меган!

Постојат многу правила во кралското семејство што не можеме ниту да ги замислиме. Од раѓање, им се наметнуваат норми, како што се начинот на облекување, седење, јадење и заминување во странство.
Специјални правила важат и за сите од кралското семејство кога станува збор за новороденчиња во семејството и за време на бременоста, пишува Marieclaire.

Мајките од кралското семејство мора да се придржуваат до одредени правила. Додека целиот свет чека Меган Маркл и принцот Хари да и ја претстават на јавноста малата Лилибет Дајана, некои шпекулираат дека веќе прекршиле некои од овие правила.
Обично, кралицата Елизабета е првата што знае дали некоја членка на кралското семејство е бремена или кога ќе се роди. Всушност, Вил дури користел шифрирана телефонска линија за да се јави кај Елизабет.
Често, кралските семејства сами не го откриваат полот на своето дете – и ако го дознаат, тие дефинитивно не ги објавуваат вестите јавно.

Општо земено, кралското семејство ја објавува бременоста во јавноста околу 12. недела. Значаен исклучок бил направен кога Кејт Мидлтон била бремена со принцот Луис и одлучила да го објави тоа порано од вообичаеното, бидејќи страдала од тешки утрински мачнини.

Кога некоја членка на кралското семејство е во благословена состојба, тие имаат тенденција да ги ограничат патувањата и да ги обесхрабрат да патуваат на меѓународно ниво, според Metro UK. Се разбира, тоа не значи дека е целосно забрането. На пример, Меган имаше официјални кралски посети на Австралија, Нов Зеланд, Фиџи, Тонга и Мароко за време на нејзината бременост.Деколтето е секогаш кралско не-не (Дијана славно носеше „торби за деколте“ – мали спојки со кои можела да ги покрие градите во облека со пониски парчиња), а тоа важи и за време на бременоста. Бидејќи женските гради растат за време на бременоста, тоа значи многу високо деколте и скромни палта за кралските жени кои очекуваат.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …