Како лебот со кисело тесто стана сè популарен?

Лебот претставува главна состојка во исхраната кај децата и возрасните. Во солена или блага варијанта, сè уште е најредовната консумирана храна. Постојат повеќе видовилеб, но исто така постојат и различни начини нанегово приготвување.

Еден од најстарите начини во светот за подготовка на леб е со кисело тесто. Овој лебстанува повторно популарен во светот поради хранливите материи кои се содржани во него, како здрави јаглехидрати, протеини, растителни влакна и витамини.

Лидерот во мелничко-пекарската индустрија на нашиот пазар, Жито Лукс, неодамна лансираше нов производ на кој посветиособено внимание – Фурнаџиски леб со кисело тесто. Производот е достапен во две варијанти – пченичен леб на парчиња и пченичен-интегрален леб на парчиња. И двете варијанти се направени по уникатен рецепт, со неодолива  арома, одлична свежина и густа структура.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Дете (2) од згрижувачко семејство, изгладнето и дехидрирано, со долга историја на болести, не ја издржало битката за живот и покрај напорите на лекарите!

Пред пет дена детето 15 минути пред полноќ изгладнето и дехидрирано било донесено на Клиниката …