(ВИДЕО) Којот се обидел да нападне девојче – го избркал нејзиниот териер од само три килограми

На интернет се појавила снимка од надзорната камера на кое се гледа обид на којот да нападне девојче и нејзиното мало милениче, јоркширски териер. Двајцата оделе кон куќата кога ги нападнал еден којот и се упатил кон нив. Териерот не се поколебал и со лаење и ржење успеал да го избрка опасниот којот и да го спаси девојчето но и самиот себе.


Фото: Принтскрин/ClickHeart TV/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 21.10.2021: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, задржете го вниманието на саканата личност…

Овен Љубов: Треба подобро да ги усогласите мислите и чувствата, со цел да го зачувате …