(ВИДЕО) За четири часа возење направил 42. прекршоци и предизвикал сообраќајна несреќа!

ПОЛИЦИЈА објавила видео од возач кој, поради своето возење, ќе помине долго време во затвор.
Шокантното видео го прикажува моментот кога возачот на камионот, Дерек Холанд, предизвикал сообраќајна несреќа поради негова негрижа. Полицијата во Сасекс објави видео на кое се гледа како возачот на камион типка на екранот на мобилниот телефон додека вози. Бидејќи неговиот мобилен телефон му го одвлекува вниманието и тој не гледал во патот, камионот на крајот удри во комбето. Во несреќата се повредени три лица.
Меѓутоа, она што изненадува е што возачот ги прекршувал сообраќајните правила речиси постојано додека возеше. Снимките од две камери во камионот покажале дека тој направил ниту повеќе, ниту помалку туку дури 42 прекршоци за време на четиричасовното возење.
59-годишниот возач поголемиот дел од времето го минувал на својот мобилен телефон, често го одврзувал појасот и го ставал кога ја видел полицијата. Кога огладнел и сакал банана, едноставно ги тргнал двете раце од воланот и полека ја излупил бананата. На крајот, тој исто така предизвика сообраќајна несреќа за која беше осуден на три и пол години затвор пред неколку дена.

loading...

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Ферари изгорел за време на тест возење: Сопственикот очаен, купувачот останал со кратки ракави

Тест-возењата се составен дел од процедурата за купување автомобил, особено кога станува збор за скапи …