(ФОТО) РИЧАРД ГИР Е ВИСТИНСКИ СРЕЌНИК – 34. години е помлада од него: „Тој е мој херој од стварниот живот!“

Холивудскиот актер Ричард Гир (71) е среќен во третиот брак со 34. години помладата Алехандра Силва, со која во 2019. година го доби синот Александер.
Актерот, кој ги воодушеви жените со улоги во романтични филмови како „Офицер и господин“ и „Убава жена“, беше во брак двапати, со Синди Крафорд од 1991. до 1995. година и со Кери Ловел од 2002. до 2016 година, а за своја трета сопруга ја избра 34-години помлада Алехандра Силва од Шпанија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alejandra Gere (@alejandragere)

И не, не се заедно поради пари, за што многумина прво би помислиле кога ќе слушнат за разликата во годините.
Алехандра е ќерка на бизнисменот и поранешен потпретседател на шпанскиот фудбалски клуб „Реал Мадрид“, Игнасио Силва. Со својот поранешен сопруг, Алехандра го купи луксузниот италијански хотел „Вила Тревил“, а токму во хотелскиот ресторан се сретна со Гир, додека и двајцата беа во процес на развод.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Глумицата се пријавила во затвор на отслужување на казната поради злосторствата поврзани со култот

Актерката Алисон Мек, позната по улогата во серијата „Смолвил“, се пријавила да ја отслужи казната …